درباره نگاشته

نگاشته بر تصویر توسط پردازش تصویر و واقعیت افزوده

نگاشته بر تصویر

نگاشته بر تصویر توسط پردازش تصویر و واقعیت افزوده

نگاشته بر تصویر

 

 

 

 

 

 

 


..
نگاشته چیست؟
نگاشته
، لايه اي از عناصر مجازي نگاشته شده بر دنياي واقعي مي باشد که از طريق موبايل يا تبلت قابل مشاهده است. نگاشته تلفیقی است از دو تکنولوژی Augmented Reality  و Image Processing که در قالب سیستم عامل های ویندوز و مکینتاش و اندروید و ios ارائه میگردد.
عناصر مجازي مي تواند فيلم و صدا يا اطلاعات متني و عکس و حتي سه بعدي باشد. اين اطلاعات مي توانند بر روي کالا و محصولات و يا کليه تصاوير از جمله کاتالوگ ها و اوراق چاپ شده نمايان گردد.

Augmented Reality (واقعیت افزوده) چیست؟

 Augmented Reality در ترجمه تحت اللفظی به “واقعیت افزوده” برگردان شده است. شاید ترجمه صحیح این تکنولوژی را بتوان “واقعیت تقویت شده” دانست. بدین معنا که واقعیت افزوده یا تقویت شده یک لایه مجازی است که بر روی دنیای واقعی قرار میگیرد تا آن را تقویت کرده و اطلاعات بیشتری را به مخاطب ارائه کند.
واقعیت افزوده یا تقویت شده میتواند توسط پردازش تصویر که با دوربین میسر میگردد و یا با بهره گیری از دیگر ابزارها همانند GPS به تقویت دنیای پیرامون ما پرداخته و اطلاعاتی همچون صدا و تصویر و مولتی مدیا و یا حتی جسمی سه بعدی  را در مکان تعیین شده به مخاطب ارائه نماید.
تفاوت واقعیت افزوده (تقویت شده) با Virtual Reality (واقعیت مجازی) در آن است که در واقعیت مجازی کلیهٔ عناصر درک شده توسط کاربر، ساخته شده توسط کامپیوتر هستند. اما در واقعیت افزوده بخشی از اطلاعاتی را که کاربر درک می‌کند، در دنیای واقعی وجود دارند و بخشی توسط کامپیوتر ساخته شده‌اند.

Image Processing (پردازش تصویر) چیست؟

پردازش تصاویر امروزه بیشتر به موضوع پردازش تصویر دیجیتال گفته می‌شود که شاخه‌ای ازدانش رایانه است که با پردازش سیگنال دیجیتال که نماینده تصاویر برداشته شده با دوربین دیجیتال یا پویش شده توسط پویشگر هستند سر و کار دارد.

پردازش تصاویر دارای دو شاخه عمدهٔ بهبود تصاویر و بینایی ماشین است. بهبود تصاویر دربرگیرندهٔ روشهایی چون استفاده از فیلتر محوکننده وافزایش تضاد برای بهتر کردن کیفیت دیداری تصاویر و اطمینان از نمایش درست آنها در محیط مقصد (مانند چاپگر یا نمایش رایانه)است، در حالی که بینایی ماشین به روشهایی می‌پردازد که به کمک آنها می‌توان معنی و محتوای تصاویر را درک کرد تا از آنها در کارهایی چونرباتیک و محور تصاویر استفاده شود.

در معنای خاص آن پردازش تصویر عبارتست از هر نوع پردازش سیگنال که ورودی یک تصویر است مثل عکس یا صحنه‌ای از یک فیلم. خروجی پردازشگر تصویر می‌تواند یک تصویر یا یک مجموعه از نشانهای ویژه یا متغیر های مربوط به تصویر باشد. اغلب تکنیک‌های پردازش تصویر شامل برخورد با تصویر به عنوان یک سیگنال دو بعدی و بکاربستن تکنیک‌های استاندارد پردازش سیگنال روی آنها می‌شود. پردازش تصویر اغلب به پردازش دیجیتالی تصویر اشاره می‌کند ولی پردازش نوری و آنالوگ تصویر هم وجود دارند. این مقاله در مورد تکنیک‌های کلی است که برای همه آنها به کار می‌رود.
با بهره گیری از پردازش تصویر خصوصا شاخه بینایی ماشین، میتوان دنیای اطراف را به ماشین شناساند! میتوان نحوه درک اجسام و ابعاد آنها را برای ماشین مشخص کرد. این روش دروازه ای به دنیای آینده است که خواهد توانست بسیاری از صنایع (همچون صنعت خودرو) را متحول نماید.

مزایا و قابلیتهای تکنولوژی  نگاشته

  • دستيابي به قابليت بي مانند پيوند دنياي واقعي با دنياي مجازی
  • ايجاد جذابيت و افزايش ضريب نفوذ در تبليغات
  • در تبليغات جذاب، مخاطبين مبدل به مبلغين می شوند
  • بهره گيري از مزايای خاص ترين و جديدترين روش تبليغات